Pokonanie pustyni to drobiazg

ważniejsze, jak te 250 km mogą pomóc osobom z autyzmem Przekaż darowiznę na Stowarzyszenie ProFUTURO

O co chodzi?

Cykl 4 Deserts (4deserts.com) to słynna już seria biegów etapowych odbywających się na 4 wielkich pustyniach świata: Namibijskiej (zamiennie z Saharą), Atacamie, Gobi i na Antarktydzie. Biegi są wyjątkowe nie tyle ze względu na dystans (250 km), co właśnie na wspomniane etapy. Każdy z zawodników, musi być samowystarczalny podczas 7 dni i nocy biegu (organizator zapewnia tylko wodę do picia i dach nad głową w nocy). To powoduje, że przygotowanie fizyczne to tylko część sukcesu, reszta to logistyka i doświadczenie pozwalające rozplanować siły i zapasy (oraz unikać kontuzji) na cały czas zawodów.

trenuję do startu na pustyni w Namibii

W kwietniu 2018 wystartuję w afrykańskiej edycji 4 Deserts w Namibii. Ten start to sporo treningów, przygotowań nie tylko sprzętu, ale przede wszystkim własnej głowy :).

Jak siły i zdrowie dopisze, to chiałbym zrealizować cały cykl 4 pustyń w 2 do 4 lat. Jest już sporo zawodników (w tym świetni Polacy), którzy robili to w jeden rok, ja jednak chciałbym móc to w pełni pogodzić z życiem rodzinnym i zawodowym (a także kilkoma innymi zwariowanymi planami). Jak to zrobię i czy mi się uda? Zobaczymy, dołączajcie na Facebook i wspólnie ogarniemy ten plan :).

Zasady wsparcia Projektu są proste: wszystko co wpłacicie czy jako osoby prywatne, czy też jako sponosorzy trafia na konto Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO, o koszty przygotowań i startu troszczę się już sam. Co mogę Wam zaoferować w zamian?

1. współdzielenie emocji startowych ;)

2. dla każdego, kto wpłaci ponad 200 zł mam specjalną nagrodę - osobiście napiszę kartkę z podziękowaniami i wyślę z Namibii (a przynajmniej tam napiszę, a wyślę skąd się da) na podany adres (adres do wysłania kartki proszę podesłać na 4deserts4autism@gmail.com. Wszyscy, którzy znają mnie bliżej, wiedzą, że ostatni raz kartkę wysąłałem w szkole podstawowej i może to być dla mnie wyzwanie większe niż przebiegnięcie maratonu po pustyni... :)

Do startu zostało trochę czasu, jeśli interesuje Was jak się do niego przygotowuje, zaglądajcie na stronę "fundraiser" na Facebook, tam też można wpłacić pieniądze na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO przez płatności Facebook. Jeśli komuś nie odpowiada płatność przez Facebook, może wpłacić bezpośrednio na konto Stowarzyszenia, korzystając z danych poniżej (najlepiej z dopiskiem: 4deserts4autism).

Środki pieniężne zebrane w ramach Projektu 4deserts4autism zostaną przeznaczone na diagnozę, terapię oraz wsparcie osób z autyzmem.

Stowarzyszenie ma wiele biezących potrzeb, jednak najbardziej palące obecnie to:

  • Wyposażenie gabinetu diagnostyczno-terapeutycznego w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne – m.in. zestaw do diagnozy (2500 zł), laptop z oprogramowaniem (3500 zł), projektor (2000 zł). Z wyposażenia korzystają diagności, terapeuci małych dzieci i dorosłe osoby z autyzmem/zespołem Aspergera, a także rodzice/specjaliści podczas szkoleń.
  • W planach jest przygotowanie dwóch nowych gabinetów terapeutycznych na piętrze budynku, w którym znajduje się siedziba ProFUTURO – remont pomieszczeń (likwidacja łazienki, remont drugiej łazienki, wyburzanie ścian, stawianie nowych ścian, terakota, malowanie, oświetlenie, drzwi), wyposażenie (meble, pomoce dydaktyczne). Koszt oszacowany na 40000 zł.

Dlaczego akurat taki cel?

Praktycznie każdy cel byłby dobry, jednak nie da się pomóc wszystkim na raz i coś trzeba zawsze wybrać. Wybrałem ProFUTURO tylko dlatego, że ich znam i wiem, ze robią dobrą robotę dla osób z autyzmem. Nie będę się tutaj rozpisywał czym jest autyzm, wiele osób zrobiło to już dużo lepie, po podstawowe informacje można zajrzeć na stronę ProFUTUTRO, do Wikipedii czy też wielu źródeł anglojezycznych, np. Autism Speaks.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO - dane kontaktowe

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO jest organizacją pożytku publicznego (OPP) od sierpnia 2007 roku, w związku z tym posiada również przywilej pozyskiwania 1% podatku dochodowego (w PIT-37 wystarczy wpisać nr KRS 0000073708).

Siedziba: ul. Szamarzewskiego 78/82, 60-569 Poznań, tel./fax: 61 843 40 38, http://pro-futuro.org/, https://www.facebook.com/StowarzyszenieProFUTURO

Rachunek bankowy: PKO BP SA 1 O/Poznań 10 1020 4027 0000 1202 0413 7493

Proszę o wpłaty z dopiskiem: 4deserts4autism

Kto...

Kuba Zwolinski - były zawodnik Adventure Racing, obecnie miłośnik biegania po górskich ścieżkach i kajakarz, ale przede wszystkim ojciec niezwykłej trójki dzieciaków i mąż kochanej żony, tolerującej jego różne dziwne pomysły.

Po wieloletniej przerwie od Rajdów Przygodowych wróciłem do biegania kilka lat temu. Wśród ostatnich ciekawych startów są między innymi 130 km po pustyni Gobi w Chinach, Lakes Sky Ultra w Anglii czy Bieg Granią Tatr w Polsce.

Teraz przyszedł czas na pustynię...

Zobacz więcej na: Facebook / Twitter / Instagram

Foto: pustynia Gobi, Chiny 2014 i 2015, businesstrek.org

Kontakt

Masz pomysł jak wesprzeć Projekt? Chesz się skontaktować w jakimkolwiek celu? Napisz na 4deserts4autism@gmail.com, postram się odpowiedzieć, jak tylko najszybciej się da.